Historia leczenia dźwiękiem jest niemal tak długa jak historia ludzkości. Obcowanie z dźwiękiem ma wpływ na zdrowie człowieka na poziomie ciała i umysłu.
Duchowi przywódcy w różnych częściach świata świadomie wykorzystywali wpływ wibracji na system nerwowy: medycyna chińska leczy za pomocą brzmienia kamertonów, szamani wchodzą w trans śpiewając i wybijając rytm uderzając w bębenek, dźwięk jest także podstawą mantr w hinduizmie, liturgii żydowskiej i misteriach katolickich.
Korzenie terapii dźwiękiem z wykorzystaniem gongów sięgają ok. 3,5 tysiąca lat wstecz i pochodzą z terenów Tybetu i Nepalu. GONG to starożytny instrument o potężnych wibracjach, który wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów. Do dziś misy i gongi są wykuwane ręcznie przez mnichów tybetańskich.
Uczestnicy tybetańskiego koncertu są poddawani „masażowi” dźwiękiem, a każdy fragment ich ciała jest dotknięty przez wibracje i drgania rezonujących instrumentów. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu, w tym nawet do samego DNA. Oddziałują korzystnie też na kanały energetyczne – meridiany - odblokowując je. Następuje usuwanie toksyn z organizmu, regulacja funkcji narządów wewnętrznych i przyspieszenie regeneracji tkanek, poprawa krążenia krwi i płynów ustrojowych, są również łagodzone różnego rodzaju bóle. Ponadto terapia stymuluje również kreatywność i siły twórcze.
Zanim wsłuchasz się w relaksacyjny dźwięk gongów, wypij szklankę wody. Zrób to również po koncercie. Organizm składa się z niej w 80 procentach. Ten życiodajny płyn łatwo przewodzi fale dźwiękowe. Podczas zabiegu nie tylko je usłyszysz, ale również zobaczysz w formie kolorów i obrazów. Te cudowne brzmienia odczujesz również na swoim ciele.
Uczestnicy koncertu mogą wysłuchać go na siedząco, lecz zalecana jest pozycja leżąca. Nie zapomnij o wygodnym ubraniu. Masaże gongami to zazwyczaj grupowe spotkania. Goście leżą na specjalnych matach ze stopami skierowanymi w stronę instrumentów i wibrujących fal dźwiękowych. To właśnie na stopach zlokalizowane są wrażliwe na dźwięk receptory, jakie odpowiadają za funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Podobne właściwości cechują dłonie, twarz, głowę, czy małżowinę uszną. Każdy taki seans wyróżnia się niezwykłą atmosferą. Goście mogą liczyć na wygodne poduszki, miękkie tkaniny, przyciemnione światło i oczywiście inspirujące dźwięki. Taka kompozycja sprawi, że zapomnisz o wszystkich troskach.
Masaże nie są zalecane dla kobiet w ciąży – do 3 miesiąca, osób z aparatami słuchowymi i zastawkami serca.
Manor House SPA zaprasza na niezapomniane koncerty na gongi i misy tybetańskie. W każdą sobotę oraz wybrane dni tygodnia można zaznać dobroczynnej dla organizmu terapii dźwiękiem. W celu uzyskania informacji na temat godzin odbywania się koncertów zapraszamy do kontaktu z Recepcją hotelu Manor House SPA:
chlewiska@manorhouse.pl
+48 48 628 70 61
+48 607 195 315
Treści umieszczane tutaj służą do celów informacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów leczenia różnych chorób i nie mogą zastąpić opinii lekarza. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia powinny być w pierwszej kolejności konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest naszym celem udzielanie medycznych porad, ani zalecanie terapii typu: refleksologia, litoterapia czy leczenie plazmą, zamiast lub obok przepisanych przez lekarza medykamentów. Nie bierzemy odpowiedzialności za osoby, które decydują się spróbować terapii z wykorzystaniem tych technologii. Decyzję podejmują na własne ryzyko i odpowiedzialność.